Статистика та Реєстри

Які дані є на Митниці?

Сервіси роботи із даними

Окрім розміщення інформації у форматі відкритих даних та реєстрів, Митниця розвиває зручні інструменти, пов'язані із даними,  і для громадян та звичайних користувачів. Це як і сервіси роботи зі статистику, як то BI-система, так і сервіси запитів до реєстрів, як то сервіс перевірки VIN чи EUR1.

Статистика

Основний масив даних , із яким працює Митниця - це митні декларації. У зв'язку із тим, що ці дані мають високий суспільний інтерес,   ст. 11 МКУ   було забов'язано знеособити та вікдрити доступ до цих даних у форматі відкритих даних.

Реєстри

Частина даних, що також повинна розміщувати Держмитслужба у відкритому доступі - це реєстри. Перш за все, це реєстри, що стосуються послуг, що надає Митниця, а також деякі дані, що виникають в наслідок діяльності, як то Обсяги вилучення та знищення тютюнових та алкогольних виробів. 

Довідники та класифікатори

Для запезпечення митної справи, як  і будь-якої іншої складної та багатокомпонентної системи, застосовується значна кількість довідник та класифікаторів. І щоб забезпечити можливість зрозробки ззовнішніх митних програмних комплексів - ця інформація також розміщується публічно.

BI-система

Державна митна служба України відкрила статистичні дані щодо товарообігу, які можуть стати у нагоді у вашій роботі. Відтепер можна побачити обсяги імпорту та експорту України з будь-якою країною та по будь-якому товару. 

Вся інформація є інтерактивною та відображена у зручному статистичному вигляді. В декілька кліків можна відстежити скільки, звідки і які саме товари Україна імпортувала, а які — експортувала. Можна дізнатися обсяг оподатковуваного імпорту, обсяг надходжень до держбюджету від Держмитслужби, податкове навантаження на долар, обсяг товарів в 26 різних одиницях виміру та багато інших цікавих статистичних даних. Будь-які дані можуть бути експортовані у Excel-форматі для зручної роботи офлайн.

Для цього ми зняли коротеньку  відео-інструкцію щодо його можливостей. З часу його зйомки було додано ще декілька цікавих деталей — наприклад, дані щодо кількості та ваги товарів у літрах-каратах-штуках-тоннах. Переходьте за посиланням та знаходьте потрібну інформацію: 

                                                                  Товарообіг                                                    Клієнтоорієнтованість              


Додаткова статистика

Статистика декларування, переміщення товарів та транспортних засобів 

файли


Статистичний експорт та імпорт товарів

файли


Середньорозрахункова вартість товарів

файли


Оподаткований імпорт

файли


Довідники та класифікатори

Ключові довідники у JSON форматі

Класифікатор_Митні режими

Класифікатор_Одиниці виміру
 

Класифікатор видів транспорту

Класифікатор документів

Реєстри

Об'єкти права інтелектуальної власності (01.06.20)

Обсяги вилучення та знищення тютюнових та алкогольних виробів (04.06.20)

Перелік центральних сортувальних станцій (10.02.20)

Перелік місць міжнародного поштового обміну (10.02.20)

Реєстр митних брокерів (03.06.20).xls

Реєстр митних складів (22.05.20).xls

Реєстр складів тимчасового зберігання (22.05.20).xls

Реєстр магазинів безмитної торгівлі (02.03.20).xls

Перелік місць оформлення EUR.1 (22.01.20)

Реєстр гарантів

Перелік майна

Як отримати відкриті дані?

Наша команда наразі готує до запуску API-сервіс для отримання відкритих даних, який запланований на червень місяць. Після релізу цього рішення в цьому розділі буде розміщенно відповідну інструкцію по роботі із ним. 
Для участі в закритому тестуванні сервісу звертайтесь за поштою service-desk@customs.gov.ua 

Дізнатись більше щодо планів та часу запуску нових сервісів можна за цим посиланням.