запобігання та протидія корупції
Запобігання та протидія корупції
У структурі центрального апарату Держмитслужби утворено уповноважений підрозділ з питань запобігання та виявлення корупції – Відділ у сфері запобігання, виявлення та протидії корупції.
Публічне громадське обговорення проєкту Антикорупційної програми Державної митної служби України на 2020 – 2022 роки
13.11.2020
З метою забезпечення дотримання принципів прозорості і доступності, вивчення та врахування громадської думки, відповідно до вимог рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 08.12.2017 № 1379 «Про затвердження Порядку підготовки, подання антикорупційних програм на погодження до Національного агентства з питань запобігання корупції та здійснення їх погодження», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 22.01.2018 за № 87/31539 (зі змінами), та Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року № 996 (зі змінами), проводиться громадське обговорення проєкту Антикорупційної програми Державної митної служби України на 2020 – 2022 роки.
Для обговорення запрошуємо представників громадськості та експертів з питань запобігання корупції, зокрема в митних органах, представників закладів освіти та наукових установ, суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та представників бізнес-спільноти.
З проєктом Антикорупційної програми Державної митної служби України на 2020 – 2022 роки» можна ознайомитись за посиланням.
Письмові пропозиції та зауваження просимо надсилати до 28 листопада 2020 року на електронну адресу: anticorruption@customs.gov.ua або на поштову адресу: 04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, 11-г, Державна митна служба України, Відділ з питань запобігання та виявлення корупції.
У разі затвердження Антикорупційна програма Державної митної служби України на 2020 – 2022 роки» не поширюватиметься на соціальні групи населення та заінтересовані сторони.
Можливі наслідки проведення в життя рішень для різних соціальних груп населення та заінтересованих осіб відсутні.
Результати публічного громадського обговорення будуть оприлюднені на офіційному вебпорталі Держмитслужби у тижневий строк після прийняття рішення за результатами обговорення.
Повідомити щодо можливих корупційних правопорушень
Повідомити щодо можливих фактів вчинення посадовими особами органів Державної митної служби України корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень можна заповнивши форму, або за спеціальним номером телефону (044) 481-20-97
-
підготовка, забезпечення та контроль за здійсненням заходів щодо запобігання корупції відповідно до вимог антикорупційного законодавства;
-
надання методичної та консультативної допомоги з питань дотримання вимог антикорупційного законодавства;
-
участь в інформаційному та науково-дослідному забезпеченні здійснення заходів щодо запобігання та виявлення корупції, а також міжнародному співробітництві в зазначеній сфері;
-
проведення організаційної та роз’яснювальної роботи із запобігання, виявлення і протидії корупції;
-
здійснення контролю за дотриманням вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів;
-
здійснення контролю за дотриманням антикорупційного законодавства;
-
здійснення контролю за дотриманням працівниками Держмитслужби правил етичної поведінки державних службовців.
З повідомленнями про вчинення працівниками Держмитслужби корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень, або інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» з питань
-
використання своїх службових повноважень або свого становища та пов’язаних з цим можливостей з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб;
-
обмеження щодо одержання подарунків;
-
обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності;
-
обмеження після припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави, місцевого самоврядування;
-
обмеження спільної роботи близьких осіб;
-
конфлікт інтересів;
-
порушення етичних норм поведінки;
-
порушення вимог фінансового контролю;
-
незаконне використання інформації, що стала відома особі у зв’язку з виконанням службових повноважень.
Звертатись на anticorruption@customs.gov.ua, номер телефону 15-48
Діяльність Відділу
Антикорупційна діяльність
-
Відділом з питань запобігання та виявлення корупції Держмитслужби протягом 2020 року в межах компетенції, визначеної антикорупційним законодавством та положенням про структурний підрозділ Держмитслужби розглянуто, із залученням територіальних підрозділів з питань запобігання та виявлення корупції 86 повідомлень щодо можливих корупційних дій співробітників Держмитслужби та її територіальних органів, 8 з яких – внесених викривачами.
За результатами розгляду таких повідомлень ініційовано проведення 10-ти внутрішніх перевірок, застосовано 2 заходи дисциплінарного впливу та 1 захід матеріального впливу. Також проведено 12 індивідуальних та 11 загальних профілактичних заходів.
Відділом з питань запобігання та виявлення корупції Держмитслужби, із залученням територіальних підрозділів з питань запобігання та виявлення корупції, систематично здійснюється перевірка можливої наявності потенційного або реального конфлікту інтересів, а також щодо наявності близьких осіб, які працюють в Держмитслужбі та її територіальних органах.
Так, за результатами здійснення контролю за дотриманням вимог статей 27 та 28 Закону України «Про запобігання корупції» підрозділами з питань запобігання та виявлення корупції територіальних органів Держмитслужби протягом 2020 року вжито заходів щодо врегулювання 262-х конфліктів інтересів.
Також систематично здійснюється перевірка випадків неподання чи несвоєчасного подання електронних декларацій суб'єктами декларування перед та після звільнення. Підрозділами з питань запобігання та виявлення корупції встановлено 34 факти, повідомлення щодо яких направлені до Національного агентства з питань запобігання корупції.
Відділом розроблено Правила етичної поведінки в Державній митній службі України, які затверджено наказом Державної митної служби України від 15.12.2020 № 577, а також наказом Держмитслужби від 15.12.2020 № 576 запроваджено систему опитування щодо рівня сприйняття корупції в митних органах.
Антикорупційне законодавство України
- Закон України «Про запобігання корупції»
- Закон України «Про державну службу»
- Постанова КМУ від 04.09.2103 № 706 «Питання запобігання та виявлення корупції»
Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції:
- від 10.06.2016 № 3 «Форма повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування»;
Міжнародне співробітництво у сфері запобігання та виявлення корупції
(розміщуються повідомлення про проведення міжнародних зустрічей з питань міжнародної взаємодії у сфері запобігання та виявлення корупції)
Антикорупційна програма Держмитслужби
(розміщуються всі інформаційні матеріали пов’язані з підготовкою та розробкою антикорупційної програми)
Офіційна скринька відділу: anticorruption@customs.gov.ua